2006 / 2005 / 2004

Tiskové zprávy » Prvomájový hradní desetiboj skřítka Čikiho opět v režii dětí z dětských domovů

Prvomájový hradní desetiboj skřítka Čikiho opět v režii dětí z dětských domovů

19.04.2006 - Loni děti našly na 1.máje v parku „U sovy“ spoustu soutěží v rámci Hradního desetiboje skřítka Čikyho a stejně tomu bude i letos. Odměnou pak každému bude zmrzlina od společnosti Everest. Na hradě je čekají nejen dvořané, ale i samotný král. A možná se objeví i skřítek Čiky.

„Loni jsme naplánovali úkoly jako soutěže jednotlivců, letos se chceme více zaměřit na spolupráci. Tedy kamarádů nebo rodičů s dětmi. Osvědčilo se nám to při podobných akcích v minulém roce,“ popisuje akci Vláďa Sobol se Zámečku, který soutěže zajišťuje.

Na malé návštěvníky tak opět bude čekat Souboj rytířů, Hradní šifra či Únik z věže. A samozřejmě za úspěšné splnění všech úkolů čeká všechny sladká odměna.

„Při akci opět spolupracujeme se sdružením Duha, které se stará o integraci a činnost dětí z dětských domovů.“ Přibližuje spolupráci pořadatel Aleš Navrátil a pokračuje: “Děti mají zpravidla před akcí někde v okolí své soustředění a tato akce je pro ně vlastně takovým slavnostním zakončením. Musím poděkovat partnerům, kteří Hradní desetiboj podporují. Jen díky jejich vstřícnosti můžeme realizovat tento májový dětský den v takovém rozsahu.“

Duha Zámeček je občanské sdružení, které se již více než deset let zabývá činnosti pro dětské domovy zejména v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Nevozíme dětem do domovů sladkosti a dárky, jak to dělají mnohé jiné organizace. Snažíme se hlavně holkám a klukům vyplnit jejich dětství dobrodružstvím a zajímavými zážitky, vést je k samostatnosti a poznávání krás i nebezpečí okolního světa. Každý měsíc pro děti připravujeme víkendovou akci v přírodě, v létě organizujeme tábory, na jaře vodácké víkendovky a na podzim akce pro talentované děti. Kluci a holky z domovů, jež nemají kontakt s rodinou, s námi jezdí i na Duhové Vánoce. Dalším důležitým projektem je vydávání časopisu Zámeček pro všechny dětské domovy v České republice. Další informace o naší činnosti si mohou zájemci najít na internetové adrese www.zamecek.net.

Kromě této hlavní dětské atrakce v ulicích Šumperka připraven lunapark, skákací hrady, bungee trampolína, elektrický býk, horolezecká stěna, twister, jízdy na koních, elektroautíčka a mnoho dalších lákadel.

Zpráva ke stažení ve formátu WORD