2006 / 2005 / 2004

Tiskové zprávy » Na Točáku s Vámi zatočíme

Na Točáku s Vámi zatočíme

11.04.2006 - S blížícím se datem vypuknutím největších Májových oslav v Šumperku v novodobé historii poodhalili pořadatelé další podrobnosti o programu. Tentokrát něco o atrakcích, které budou 1. května v centru města. „Chtěl bych, aby si návštěvníci opravdu zařádili a tak jsem pověřil náš produkční tým, aby zajistil to nejlepší z minulých let a musím přiznat, že se opravdu podařilo připravit divokou jízdu,“ popisuje přípravy akce ředitel celého podniku Daniel Čada.

Nejžhavější novinkou letošního ročníku bude „hoprtrim“. Jedná se o simulátor stavu beztíže. Odvážlivci budou připoutáni do důmyslného soustrojí, které se následně roztočí. Vůči zemi pak vykonává pohyb ve všech směrech najednou. Každý kdo tímto testem projde, dostane certifikát, který opravňuje k cestě do vesmíru.

Bungee trampolína je už z minulých ročníků známou atrakcí, nicméně velmi oblíbenou. Kombinace klasické trampolíny a bungee jumpingu dovolí skákat až do výšky osmi metrů a salta jsou hračkou i pro ty největší nešiky. Elektrický býk zase otestuje schopnosti udržet se na hřbetě zdivočelého dobytčete. Takže zažít rodeo lze i uprostřed města. Před čtyřmi lety si velký zájem vysloužil Twister a proto při pátém jubilejním ročníku pořadatelé vsadili i na tuto osvědčenou atrakci, která vám nabídne jízdu na horské dráze či let vesmírnou lodí. Srážku dvou aut v rychlosti 30 km/h zažijete na vlastní kůži na simulátoru nárazu, takže se nezapomeňte připoutat! Pro ty nejsmělejší pak bude opět připravena horolezecká stěna. Nejmenší návštěvníci zažijí rozhodně spoustu adrenalinu i při jízdě na koních, nebo na „šumperské matějské“, jež bude obsahovat všemožná skákadla , kolotoče, skluzavky a další roztodivné záludnosti.

Součástí Májových oslav je samozřejmě také pravidelný Michelin autosalon a tak se návštěvníci mohou projet na motocyklech, ti menší v elektrických autíčkách. Pro pasivnější účastníky májových oslav bude připravena exhibice mladých lyžařských akrobatů na trampolíně a skvělá bike trial show.

Zpráva ke stažení ve formátu WORD