2006 / 2005 / 2004

Tiskové zprávy » Šumperk hodlá převálcovat Prahu (Šumperk zaútočí na světový rekord)

Šumperk hodlá převálcovat Prahu (Šumperk zaútočí na světový rekord)

28.03.2006 - Nelehký úkol si stanovili pořadatelé letošního ročníku Májových oslav a Michelin autosalonu. 1.května se pokusí překonat český rekord v líbání pod rozkvetlým stromem, který drží v současné době Praha. Tam napočítali na prvního máje 2003 celkem 344 polibků. Šumperští pořadatelé si však věří! V roce 2004 bylo v Šumperku dosaženo celkem 474 polibků, ale tento výkon nebyl zapsán do žádné oficiální knihy rekordů, protože tehdy nebyl přítomen zástupce agentury, zplnomocněné k tomuto zápisu.

“Proto jsme se to letos rozhodli změnit a přizvali jsme zástupce Agentury Dobrý den, který na regulérnost celého Riomájového polibku s Pepinem dohlédne.“ Vysvětluje pořadatel Aleš Navrátil a pokračuje: „Abychom si jako Šumperáci neutrhli ostudu, budeme potřebovat spolupráci všech našich návštěvníků. Každý účastník dostane malou pozornost, je to dárek od partnera našeho rekordu firmy Pepino. Taky už je na čase, aby Šumperk získal nový zápis do knihy rekordů.“

Líbání pod rozkvetlým stromem však není jedinou kratochvílí, na kterou se můžete 1.května v Šumperku těšit. Při příležitosti kulatého 5. ročníku Májových oslav a autosalonu čekají na návštěvníky adrenalinové atrakce, oblíbené z předchozích let. Bungee trampolína, elektrický býk a horolezecká stěna. Pro letošek je připravena i jedna žhavá novinka: simulátor stavu beztíže - HOPRTRIM. Malým návštěvníkům je opět věnován park „U sovy“, kde si kromě hradního desetiboje mohou vyzkoušet i malování na obličej. Před hotelem Grand se opět představí mažoretky, taneční a pohybové skupiny a na návštěvníky Májových oslav čeká na šumperské pěší zóně spousta dalších překvapení.

Zpráva ke stažení ve formátu WORD