2006 / 2005 / 2004

Tiskové zprávy » Velké oslavy 1.máje v Šumperku - tisková zpráva

Velké oslavy 1.máje v Šumperku - tisková zpráva

09.03.2006 - Tradice novodobých šumperských májových oslav pokračuje letos již pátým ročníkem. Opět se uskuteční 1.května na celé pěší zóně a jejich součástí bude 5.šumperský autosalon a spousta atrakcí pro všechny věkové skupiny obyvatel, takže se bude určitě na co těšit.

"Po loňském ročníku nás oslovilo mnoho firem, které měly zájem prezentovat se na našich májových oslavách, protože si uvědomily, že se jedná o největší akci v regionu, kterou v posledních letech pravidelně navštěvuje přes dvacet tisíc lidí. Velmi nás těší jejich zájem, který dokazuje, že naše akce snese srovnání s veletrhy v krajských městech;" popisuje rozvoj akce ředitel autosalonu Dan Čada.

"Jako každý rok, i letos jsme připravili několik novinek a překvapení." Přibližuje program produkční celé akce Aleš Navrátil a dodává: "Překonat loňský "majstrštyk" s představením monopostu formule 1 Mika Hakkinena v ulicích Šumperka nebylo jednoduché, ale myslím, že ani letos neodejde nikdo zklamaný. Májové oslavy budou ve znamení adrenalinu, lásky a historie. Největším lákadlem bude jistě simulátor stavu beztíže - tzv. aerotrim, na kterém absolvují výcvik piloti a kosmonauti. Další vzrušení budou moci návštěvníci zažít na bungee trampolínách, horolezecké stěně, trenažéru nárazu, při jízdách na koních, na bike trial show a dalších atrakcích."

Od pošty přes Točák až k hotelu Grand budou stát nablýskané automobily a motocykly nejrůznějších značek a najdete mezi nimi i žhavé novinky, představené na nedávném autosalonu v Ženevě. Kromě toho budou v prostoru pěší zóny vystaveny i další lahůdky, které potěší oko každého kluka či muže a jistě i nejedné ženy. Jedná se především o expozici historických vozidel, amerických limuzín, závodních terénních vozů a automobilů s tuningovými úpravami.

"Vyzýváme všechny majitele veteránů, kteří by chtěli prezentovat své "plechové miláčky" na májových oslavách, aby nás kontaktovali na telefonním čísle 608 432 367. Totéž se týká i firem a podnikatelů, jakož i sportovních a hudebních spolků;" apelují na spoluobčany pořadatelé.

Na děti bude v parku U sovy opět čekat Hradní desetiboj skřítka Čikyho, kde budou moci celý den závodit a soutěžit. Připraven je také velký lunapark, mažoretky, hudební a taneční skupiny, skákací hrady, bohaté občerstvení v několika stanech a mnoho dalších překvapení, která jsou zatím v jednání.

"Nesmíme zapomenout na líbání pod rozkvetlým stromem! V této tradiční a oblíbené "disciplíně" se pokusíme překonat vlastní světový rekord z roku 2004, kdy se na májových oslavách v Šumperku políbilo 474 párů. Proto zveme všechny zamilované na Točák k prvomájovému polibku;" uzavírá výčet atrakcí Dan Čada.

"Opět jsme připravili multižánrovou akci, na které se jistě nebude nikdo nudit. Mysleli jsme na děti i na dospělé, na muže i na ženy. Možná jen psi přijdou letos zkrátka, ale ve městě je v tento sváteční den tolik lidí, že by měli domácí mazlíčci stejně radši zůstat doma." Popisuje s úsměvem program letošního autosalonu Aleš Navrátil z pořádající agentury RIO ČADA REKLAMA a zve tímto všechny obyvatele Šumperka i širokého okolí k návštěvě májových oslav 1.května.2006. Podrobné informace najdete na internetové adrese www.rioreklama.cz.

Zpráva ke stažení ve formátu WORD